Trychologia

Czas zabiegu:
60 minut
Liczba powtórzeń
2
Cena
od 290 do 290 PLN

Opis badania

Trychologia to dziedzina łącząca w sobie zagadnienia z zakresu dermatologii, kosmetologii i medycyny estetycznej zajmując się badaniem, diagnozą i poprawą stanu skóry głowy i włosów. To metoda opracowana wyłącznie do rozpoznawania rodzaju wypadania włosów. Badanie przy powiększeniu x200, x500, x1000 pozwala ocenić stan struktury włosów, stan mieszków włosowych, aktywność gruczołów łojowych, gęstość i średnice włosów w różnych obszarach owłosionej części głowy, procent vellusnych i terminalnych włosów w różnych fazach oraz ich średnicę. Ta metoda służy także do pomiaru dynamiki wzrostu włosów na skórze owłosionej głowy. Badanie trychologiczne pozwala na wykrycie pozbawionych pigmentu zminiaturyzowanych I ścieńczałych włosów, charakterystycznych dla łysienia androgenowego. W naszej klinice w Warszawie trychologia wykonywana jest dla pacjentów, borykających się z problemem łysienia, łojotokowym zapaleniem skóry, łupieżem, nadwrażliwością skóry głowy oraz włosów, a także dla osób, które nie są zadowolone ze swoich włosów.

Wskazanie

  • Wypadanie włosów (łysienie),
  • łuszczyca,
  • łojotok,
  • zapalenie skóry głowy,
  • słabe, cienkie włosy,
  • łupież.

Procedura badania

Technika badania polega na wygoleniu powierzchni 1 cm2 w obszarze łysienia. Bezpośrednio po wygoleniu włosów po 48h wykonuje się zdjęcie w 3-krotnym powiększeniu. Zdjęcie wykonuje się przed i po krótkotrwałym farbowaniu włosów, co umożliwia wykrycie włosów mniej pigmentowanych i ścieńczałych. Pozwala to ocenić gęstość i średnicę włosów, szybkość wzrostu oraz liczbę włosów anagenowych i telogenowych.

Cennik

  • Fototrychogram 60 minut – 290 zł

Jeśli masz problem z włosami lub skórą głowy zapraszamy na konsultację trybologiczną, nasi specjaliści wykonają badanie, które wykazuje dużą skuteczność w rozpoznaniu przyczyn schorzeń skóry głowy i włosów.

Opinie pacjentów

Pani Doktor to znakomity specjalista i wspaniały człowiek, niesamowicie ciepła i otwarta osoba. Panią Beatę polecam każdemu i mówię głośno aby skorzystał z jej usług, bo warto. W gabinecie i w towarzystwie Pani doktor czułam się bezpiecznie.
Ula P
źródło: ZnanyLekarz.pl
Po wszystkich zabiegach mogę ocenić Panią Beatkę jako lekarza, który upiększa pacjentkę, odejmuje lat, nadaje takiego naturalnego blasku twarzy jakby wróciło się wypoczętym z dobrych wakacji!
Basia F
źródło: ZnanyLekarz.pl

Dive into Ozwin's realm! Secure your Ozwin login and unlock thrilling adventures. Bonuses await!

Winorama casino is your gateway to fun! Spin and smile with our latest games. Join the Australian gambling action!

Scopri steroidi con prezzi da 5 euro su italiafarmaci24. Spediamo in Italia e in altri paesi. Offerte speciali e vantaggi esclusivi.

Zakup nowoczesnych i innowacyjnych urządzeń w celu poszerzenia działalności o nowe usługi i zwiększenie konkurencyjności firmy Beauty Excellence dla Beata Misztal-Dethloff Beauty Excellence. Wartość projektu 912 044,08. Wartość dofinansowania projektu na kwotę: 456 022,04zł.
Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.


Dla Rozwoju Mazowsza. Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.