Arthrex ACA / SFV Spersonalizowana terapia komórkami macierzystymi

Czas zabiegu:
od 60 do 120 min
Liczba powtórzeń
ustalana indywidualnie
Cena
od 1400 do 6000 PLN

Opis zabiegu

Terapia ACA SVF opiera się na połączeniu komórek macierzystych pozyskanych z tłuszczu pacjenta wraz z osoczem bogatopłytkowym o wysokim stężeniu.

Arthrex ACA /SFV to innowacyjny zabieg spersonalizowanej terapii komórkami macierzystymi. Wykorzystanie materiału własnego pacjenta to niezwykle popularna metoda w medycynie estetycznej, której powodzenie wynika z połączenia dwóch kluczowych aspektów: doskonałych rezultatów terapii z maksymalnym bezpieczeństwem! Skuteczność i wyjątkowość metody Arthrex ACA /SFV wynika z połączenia wysoko stężonego osocza bogatopłytkowego i komórek macierzystych pobranych z tłuszczu pacjenta.

Komórki macierzyste, które pozyskiwane są z tkanki podskórnej pacjenta, charakteryzują się bardzo silnym działaniem regeneracyjnym, odżywczym. Zastosowanie ich w medycynie anti-aging i terapiach odmładzających i przeciwstarzeniowych pozwala na uzyskanie spektakularnych rezultatów, zwłaszcza że metodę tę można łączyć z innymi zabiegami, tworząc w ten sposób spersonalizowane, szyte na miarę kurację, odpowiadające idealnie potrzebom i uwarunkowaniom pacjentów.

W wyniku podania preparatu drogą iniekcji w skórze zostają pobudzone jej naturalne procesy naprawcze oraz inicjowana jest produkcja kolagenu i elastyny. Dzięki temu zabieg ten świetnie sprawdza nie tylko jako terapia przeciwstarzeniowa i odmładzająca, ale także w redukcji blizn.

 

Na czym polega zabieg?

Po uprzednim podaniu znieczulenia miejscowego, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny, następuje pobranie tłuszczu oraz krwi. Na potrzeby terapii pobierana jest niewielka ilość materiałów, więc nie wpływa to w negatywny sposób na funkcjonowanie czy samopoczucie pacjenta. Uzyskany tłuszcz poddawany jest specjalnemu procesowi odwirowania w profesjonalnym urządzeniu, dzięki czemu możliwe jest pozyskanie z preparatu najbardziej istotnych składników:

Komórki macierzyste mezenhymalne – posiadają zdolność stymulacji systemu immunologicznego, procesów naprawczych w organizmie i wspierania naturalnej odporności, działają pozytywnie na procesy gojenia się ran, mają zdolność przekształcania się w dojrzałe komórki innych typów.

Preadipocyty – komórki mające zdolność wpływania na namnażanie komórek w organizmie, przez co wspierają procesy regeneracyjne

Osocze i fibryna bogatopłytkowa – mająca wpływ na uwalnianie czynników wzrostu

Komórki hematopoetyczne – o silnym działaniu naprawczym

Macierz pozakomórkowa – zespalająca tkanki i komórki

Uzyskane składniki podawane są drogą iniekcji kanulowej. Innowacyjny sposób podania pozwala na dostarczenie preparatów do wszystkich płaszczyzn skóry.

 

Dla kogo jest przeznaczony zabieg?

Zabieg terapii komórkami macierzystymi Arthrex ACA /SFV można wykonywać w każdym wieku. Pozwala on na regenerację i rewitalizację skóry, w wyraźny sposób spłyca zmarszczki i przywraca skórze młodzieńczy wygląd. Może być stosowanych również w delikatnych okolicach twarzy i w miejscach trudno poddającym się innym zabiegom, jak obszar powieki dolnej.

Terapia komórkami macierzystymi wykazuje również wysoką skuteczność w zakresie regeneracji ran i blizn, dlatego zabieg jest rekomendowany pacjentom walczącym z trudnymi bliznami, jak blizny przerostowe, trudno gojącymi się ranami, łysieniem czy przebarwieniami.

Jest bezpieczny, może być więc stosowany również przez pacjentów, którzy ze względu na alergie lub inne problemy, nie mogą korzystać z profesjonalnych preparatów czy zabiegów laseroterapii.

Jednocześnie Arthrex ACA /SFV wykazuje wysoką skuteczność jako element terapii łączonych, przeciwstarzeniowych czy w zakresie redukcji blizn. Eksperci i lekarze klinik Dr Beata Dethloff zarekomendują najlepszą dla Ciebie metodę!

Wskazania zabiegowe

 • Zmarszczki, w tym głębokie zmarszczki skóry, również w miejscach delikatnych i trudnych obszarach zabiegowych
 • Wiotka, pozbawiona jędrności i napięcia skóra
 • Leczenie blizn, w tym blizn przerostowych. Zabieg wykazuje dużą skuteczność również w terapii blizn po oparzeniach
 • Blizny potrądzikowe
 • Przebarwienia i oznaki fotostarzenia się skóry
 • Łysienie
 • Leczenie trudno gojących się ran

Efekty zabiegu

Pełnię efektów pozabiegowych można zaobserwować w drugim tygodniu po zrealizowanej kuracji.

Wśród efektów terapii komórkami macierzystymi można wymienić:

 • Pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry: silna rewitalizacja
 • Poprawa poziomu nawilżenia skóry i przywrócenie jej blasku
 • Redukcja przebarwień, w tym oznak fotostarzenia się
 • Redukcja blizn – efekty pozabiegowe uzależnione są od skali problemu
 • Wyraźne spłycenie zmarszczek i efekt „wypełnienia” skóry
 • Pobudzenie produkcji włókien kolagenowych i elastyny

Przeciwwskazania

 • Złe samopoczucie, czynne choroby i infekcje, opryszczka
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Choroba nowotworowa
 • Choroby związane z krzepliwością krwi
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Niewystarczająca ilość tkanki tłuszczowej do pobrania materiału

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu należy zwrócić szczególną uwagę na miejsca pobrania materiału oraz iniekcji, stosując środki dezynfekcyjne. W ciągu tygodnia po zabiegu należy unikać korzystania z sauny i solarium, a także wystrzegać się znaczącego wysiłku fizycznego.

Sam zabieg nie wymaga specjalnej rekonwalescencji. Po zabiegu pacjenci mogą wrócić do codziennego rytmu życia.

W indywidualnych przypadkach lekarz może zalecić zastosowanie leczenia przeciwzakrzepowego lub antybiotykoterapii.

Cennik

Komórki macierzyste (1 obszar) – oczy/policzki/szyja/dekolt/skóra głowy/dłonie – 4000 pln – 90 min

(Indywidualna wycena przy większej ilości obszarów)

Mezoterapia – Osocze + fibryna – od 1400 pln – 60 min

Fibryna – od 900 zł

Arthrex : Lipotransfer lub/i Komórki Macierzyste lub/i Osocze– od 6000 pln (w zależności od połączenia) 120 min

Opinie pacjentów

Od niedawna jestem pacjentką doktor Beaty Dethloff i mogę szczerze ją szczerze polecić. Strasznie bałam się zabiegów, że będę wyglądać jakbym coś robiła z twarzą, ale wyglądam super. Bardzo naturalnie, po prostu młodziej!
Agnieszka
źródło: ZnanyLekarz.pl
Dr Beata Dethloff to wyjątkowa na polskim rynku klinika medycyny estetycznej i centrum anti-aging. Wybitni eksperci pod opieką dr Beaty Dethloff skutecznie przeprowadzają metamorfozy wizerunku.
Gala.pl
źródło: Gala.pl
Zakup nowoczesnych i innowacyjnych urządzeń w celu poszerzenia działalności o nowe usługi i zwiększenie konkurencyjności firmy Beauty Excellence dla Beata Misztal-Dethloff Beauty Excellence. Wartość projektu 912 044,08. Wartość dofinansowania projektu na kwotę: 456 022,04zł.
Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.


Dla Rozwoju Mazowsza. Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.