Badania ginekologiczne

Czas zabiegu:
15-60
Liczba powtórzeń
1
Cena
od 50 do 200 PLN

Badania ginekologiczne

Oferujemy pełen pakiet badań ginekologicznych od klasycznej i płynnej cytologii do złożonych pakietów testów na wykrycie grzybów, bakterii, wirusów np. całej gamy HPV, które powodują raka szyjki macicy. W swojej ofercie posiadamy również testy na Chlamydia trachomatis, bakterii rozprzestrzeniającej się drogą płciową.

Opis badań ginekologicznych

 • Cytologia klasyczna – Badanie cytologiczne (cytologia) jest jednym z elementarnych badań w ginekologii. Cytologia pozwala na ocenę mikroskopijną komórek nabłonka pokrywającego część szyjki macicy pod względem stopnia zagrożenia rozwoju nowotworu. Każda kobieta powinna wykonać 2 razy w roku profilaktycznie badanie cytologiczne. Cytologia jest badaniem bezbolesnym i prostym do przeprowadzenia, jednak jej największym atutem jest fakt, że pozwala ona na rozpoznanie stanu przedrakowego szyjki macicy już we wczesnym stadium i z tego powodu jest używana jako badanie przesiewowe.
 • Cytologia płynna – Cytologia na podłoży płynnym, zwana również cytologią cienkowarstwową lub jednowarstwową, wyeliminowała wadliwość wcześniej używanego podłoża i zastąpiła je specjalnym podłożem płynnym. Pozwoliło to na możliwość obróbki materiału i wyeliminowanie z niego składników, które utrudniały prawidłową ocenę preparatu, dzięki czemu pobrany materiał zawsze nadaje się do dalszej oceny przez specjalistę.
 • Cytologia płynna z 14 podtypami HPV wysokiego ryzyka onkogennego – Podczas jednego badania ginekologicznego pobieramy wymaz z szyjki macicy, z którego możemy wykonać jednocześnie cytologię oraz wykrywanie materiału genetycznego wirusa HPV (DNA).
 • Test HPV (37 podtypów) – PCR badanie genetyczne – test wykrywający wirus HPV (brodawczaka ludzkiego) to drugie obok cytologii badanie, które powinny wykonywać kobiety. Jeśli wiemy, że jesteśmy zarażone wirusem brodawczaka ludzkiego czyli HPV (Human papilloma virus), możemy bardzo wcześnie podjąć środki zaradcze, a przede wszystkim skrupulatnie i systematycznie kontrolować stan zdrowia.
 • Wymaz w kierunku Chlamydia – PCR badanie genetyczne – Chlamydia trachomatis to bakteria rozprzestrzeniająca się droga płciową. Zakażenie chlamydiami zazwyczaj przebiega bezobjawowo, nie wiemy więc że chorujemy, narażając się na przykre konsekwencje, np. niepłodność lub poronienie. Najskuteczniejszym testem wykrywającym obecność chlamydii jest badanie molekularne (badania DNA, nazywane także badaniem PCR lub badaniem genetycznym). Właśnie ten test, jako najbardziej wiarygodny i polecany. Według lekarz test PCR na obecność chlamydii powinna raz w roku wykonywać każda osoba aktywna seksualnie.
 • Wymaz w kierunku bakterie i grzyby – W przypadku podejrzenia infekcji dróg rodnych zlecamy wykonanie wymazu, w celu zbadania jakie drobnoustroje odpowiadają za chorobę pacjentki. Jest to ważne, ponieważ pozwala dopasować odpowiednie i skuteczne leczenie. W wyniku badania zostają opisane bakterie i grzyby, które zostały wykryte.

 

Badania warto wykonać jeśli pojawią się następujące objawy

 • pieczenie i swędzenie
 • upławy
 • częstomocz
 • ból
 • krwawienie
 • zmiany skórne

Jak wygląda badanie?

Ginekolog pobiera wymaz z dróg moczowo-płciowych.

Cennik

 • cytologia klasyczna – 50 PLN
 • cytologia płynna – 100 PLN
 • cytologia płynna z 14 podtypami HPV wysokiego ryzyka onkogennego – 200 PLN
 • wymaz w kierunku HPV (37 podtypów) – PCR badanie genetyczne – 200 PLN
 • wymaz w kierunku Chlamydia – PCR badanie genetyczne – 100 PLN
 • wymaz w kierunku bakterie i grzyby – 100 PLN

Opinie pacjentów

Po wszystkich zabiegach mogę ocenić Panią Beatkę jako lekarza, który upiększa pacjentkę, odejmuje lat, nadaje takiego naturalnego blasku twarzy jakby wróciło się wypoczętym z dobrych wakacji!
Basia F
źródło: ZnanyLekarz.pl
Dr Beata Dethloff to wyjątkowa na polskim rynku klinika medycyny estetycznej i centrum anti-aging. Wybitni eksperci pod opieką dr Beaty Dethloff skutecznie przeprowadzają metamorfozy wizerunku.
Gala.pl
źródło: Gala.pl
Zakup nowoczesnych i innowacyjnych urządzeń w celu poszerzenia działalności o nowe usługi i zwiększenie konkurencyjności firmy Beauty Excellence dla Beata Misztal-Dethloff Beauty Excellence. Wartość projektu 912 044,08. Wartość dofinansowania projektu na kwotę: 456 022,04zł.
Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.


Dla Rozwoju Mazowsza. Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.