Trychologia – Leczenie wypadania włosów

Czas zabiegu:
60 minut
Liczba powtórzeń
2
Cena
od 290 do 290 PLN

Opis badania

Trychologia to dziedzina łącząca w sobie zagadnienia z zakresu dermatologii, kosmetologii i medycyny estetycznej zajmując się badaniem, diagnozą i poprawą stanu skóry głowy i włosów. To metoda opracowana wyłącznie do rozpoznawania rodzaju wypadania włosów. Badanie przy powiększeniu x200, x500, x1000 pozwala ocenić stan struktury włosów, stan mieszków włosowych, aktywność gruczołów łojowych, gęstość i średnice włosów w różnych obszarach owłosionej części głowy, procent vellusnych i terminalnych włosów w różnych fazach oraz ich średnicę. Ta metoda służy także do pomiaru dynamiki wzrostu włosów na skórze owłosionej głowy. Badanie trychologiczne pozwala na wykrycie pozbawionych pigmentu zminiaturyzowanych I ścieńczałych włosów, charakterystycznych dla łysienia androgenowego. W naszej klinice w Warszawie trychologia wykonywana jest dla pacjentów, borykających się z problemem łysienia, łojotokowym zapaleniem skóry, łupieżem, nadwrażliwością skóry głowy oraz włosów, a także dla osób, które nie są zadowolone ze swoich włosów.

Wskazanie

  • Wypadanie włosów (łysienie),
  • łuszczyca,
  • łojotok,
  • zapalenie skóry głowy,
  • słabe, cienkie włosy,
  • łupież.

Procedura badania

Technika badania polega na wygoleniu powierzchni 1 cm2 w obszarze łysienia. Bezpośrednio po wygoleniu włosów po 48h wykonuje się zdjęcie w 3-krotnym powiększeniu. Zdjęcie wykonuje się przed i po krótkotrwałym farbowaniu włosów, co umożliwia wykrycie włosów mniej pigmentowanych i ścieńczałych. Pozwala to ocenić gęstość i średnicę włosów, szybkość wzrostu oraz liczbę włosów anagenowych i telogenowych.

Cennik

  • Fototrychogram 60 minut – 290 zł

Jeśli masz problem z włosami lub skórą głowy zapraszamy na konsultację trybologiczną, nasi specjaliści wykonają badanie, które wykazuje dużą skuteczność w rozpoznaniu przyczyn schorzeń skóry głowy i włosów.

Opinie pacjentów

Od niedawna jestem pacjentką doktor Beaty Dethloff i mogę szczerze ją szczerze polecić. Strasznie bałam się zabiegów, że będę wyglądać jakbym coś robiła z twarzą, ale wyglądam super. Bardzo naturalnie, po prostu młodziej!
Agnieszka
źródło: ZnanyLekarz.pl
Po wszystkich zabiegach mogę ocenić Panią Beatkę jako lekarza, który upiększa pacjentkę, odejmuje lat, nadaje takiego naturalnego blasku twarzy jakby wróciło się wypoczętym z dobrych wakacji!
Basia F
źródło: ZnanyLekarz.pl
Zakup nowoczesnych i innowacyjnych urządzeń w celu poszerzenia działalności o nowe usługi i zwiększenie konkurencyjności firmy Beauty Excellence dla Beata Misztal-Dethloff Beauty Excellence. Wartość projektu 912 044,08. Wartość dofinansowania projektu na kwotę: 456 022,04zł.
Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.


Dla Rozwoju Mazowsza. Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.