Fit Sport – test DNA

Czas zabiegu:
15
Liczba powtórzeń
1
Cena
od 200 do 3300 PLN

Opis testu

DOBRANIE OPTYMALNEGO TRENINGU DO POSIADANYCH GENÓW. Fit Sport określa indywidualne predyspozycje genetyczne niezbędne do zoptymalizowania treningu, poprawienia wyników sportowych i przyspieszenia procesu regeneracji. To prosta odpowiedź na pytanie jaką aktywność sportową wybrać. Fit Sport pozwala wspierać rozwój ruchowy dzieci, wskazując w jakiej dyscyplinie mogą osiągnąć sukces oraz jak pracować nad kondycją.

Dla kogo jest przeznaczony test?

Badanie jest przeznaczone dla osób, które chcą zdobyć wiedzę o swoich predyspozycjach i świadomie kształtować aktywny styl życia. Polecane jest:

 • zawodowym sportowcom
 • sportowcom amatorom
 • trenerom
 • maratończykom
 • triathlonistom
 • osobom kształtującym masę mięśniową
 • trenerom osobistym
 • dzieciom i młodzieży z klubów sportowych

Kto może wykonać badanie?

Badanie nie ma ograniczeń wiekowych, można je wykonać nawet niemowlętom. Badanie Fit Sport łączy wiedzę genetyków, lekarzy, trenerów oraz rehabilitantów. Osoby, które ćwiczą samodzielnie, otrzymają  zbiór wytycznych przydatnych w planowaniu aktywności fizycznej. Trenerzy osobiści mogą potraktować Fit Sport jako pomoc w optymalizacji wyników swoich podopiecznych.

Jak wygląda badanie?

Badanie jest proste, krótkie i bezbolesne. Polega na pobraniu DNA z nabłonka poprzez potarcie wewnętrznych stron policzków, a następnie poddaniu go analizie laboratoryjnej. Po analizie DNA, określane są znaczenia obecnych polimorfizmów genetycznych i ich wzajemnym oddziaływaniu. Efektem badania są indywidualne zalecenia, dzięki którym uda się zoptymalizować proces treningowy.

Jakie są efekty badania?

Badanie Fit Sport jest podsumowywane raportem skoncentrowanym na czterech obszarach fizjologii człowieka.

1. Predyspozycja do określonego rodzaju wysiłku

W zależności od ilości i proporcji włókien mięśniowych każdy człowiek wykazuje indywidualną zdolność do określonego rodzaju aktywności fizycznej. Wynik badania DNA wskazuje jaki charakter należy mu nadać: wytrzymałościowy czy siłowy.

2. Zdolność lipolizy

Lipoliza to rozpad zmagazynowanego w mięśniach i komórkach tłuszczowych  triacyglicerolu. Uwarunkowane genetycznie tempo lipolizy określa szybkość spalania tkanki tłuszczowej i ma bezpośredni związek ze zdolnością organizmu do eliminowania jej. Informacje uzyskane po badaniu pozwalają efektywnie redukować zbędne kilogramy.

3. Zdolności antyoksydacyjne

Interpretacja zdolności organizmu do pozbywania się gromadzonych podczas wysiłku toksyn pozwala na indywidualne planowanie treningu oraz opracowanie optymalnej diety i suplementacji.  Błędy wynikające z zaburzeń antyoksydacyjnych potęgują ryzyko wielu groźnych chorób. Mogą także spowolnić proces powysiłkowej regeneracji. Są odpowiedzialne za stany przewlekłego zmęczenia, bóle mięśniowe i stawowe.

4. Potencjał reakcji zapalnej

Określenie poziomu indywidualnych reakcji zapalnych jest kluczową informacją przy planowaniu objętości jednostki treningowej oraz synchronizacji długości treningów z odpoczynkiem. Wielkość powysiłkowych uszkodzeń mięśniowych związana jest również z tempem przyrostu masy mięśniowej, co jest szczególnie ważne, gdy celem treningu jest kształtowanie sylwetki.

Cennik

 • konsultacja anti aging -300 PLN

 • wywiad hormonalny – 200 PLN

 • IGENESIS COMPLETO PLUS 9 MODUŁÓW (Slim, Micro, Sensor, Health, Detox, Fit Sport, Medline, Androgen, Neuro, Omega Test) –  3400 PLN

 • IGENESIS COMPLETO 7 MODUŁÓW (Slim, Micro, Sensor, Health, Detox, Fit Sport, Medline – 3200 PLN

 • IGENESIS 5 MODUŁÓW (Slim, Micro, Sensor, Health, Detox) – 2990 PLN

 • IGENESIS BASIC 3 MODUŁY (Slim, Health, Sensor) – 1990 PLN

 • IGENESIS SUPER SLIM 3 MODUŁY (Slim, Sensor, Fit Sport) – 1990 PLN

 • IGENESIS SUPER DETOX 3 MODUŁY (Micro, Detox, Fit Sport) – 1990 PLN

 • Omega Test / Omega test w pakiecie z badaniem genetycznym – 490 / 200 PLN

Opinie pacjentów

Pani Doktor to znakomity specjalista i wspaniały człowiek, niesamowicie ciepła i otwarta osoba. Panią Beatę polecam każdemu i mówię głośno aby skorzystał z jej usług, bo warto. W gabinecie i w towarzystwie Pani doktor czułam się bezpiecznie.
Ula P
źródło: ZnanyLekarz.pl
Pacjentką Pani Dr Beaty jestem od stycznia bieżącego roku. Jestem bardzo zadowolona z zabiegów laserem Palomar Lux 1540, który niweluje, redukuje i likwiduje przebarwienia mojej powypadkowej blizny. Pani Dr Beata jest osobą otwartą i ciepłą.
Monika Głowacka
źródło: ZnanyLekarz.pl
Zakup nowoczesnych i innowacyjnych urządzeń w celu poszerzenia działalności o nowe usługi i zwiększenie konkurencyjności firmy Beauty Excellence dla Beata Misztal-Dethloff Beauty Excellence. Wartość projektu 912 044,08. Wartość dofinansowania projektu na kwotę: 456 022,04zł.
Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.


Dla Rozwoju Mazowsza. Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.