Epilacja laserowa
Czas zabiegu:
0,5 h
Liczba powtórzeń
4 - 6
Cena
od 300 PLN
Opis zabiegu
Epilacja laserowa to zabieg redukujący trwale owłosienie. Procedura wykorzystuje laser diodowy, specjalnie zaprojektowany do bezpiecznego wykonywania zabiegów epilacji laserowej. Urządzenie wyposażone jest w diodę laserową z mocą optyczną 4000W, a długość światła to 808nm; przeznaczone m.in. do trwałego usuwania owłosienia. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i skuteczny na wszystkich fototypach skóry z poszanowaniem bezpieczeństwa i efektywności. W głowicy wbudowane jest chłodzenie zabiegowe na poziomie 1°C, dzięki czemu procedura jest komfortowa dla pacjenta.
Wskazania do zabiegu
- nadmierne owłosienie
- wrastające włoski
- usuwanie owłosienia z trudno dostępnych miejsc
- zapalenie mieszków włosowych
Jakie są efekty zabiegu?
- pozbycie się niechcianego owłosienia
- usunięcie problemu wrastających włosów
- przerzedzenie owłosienia w przypadku problemu z hirsutyzmem
Jak wygląda zabieg?
Laser wykorzystywany podczas zabiegu generuje wiązkę laserową o długości 808nm, prowadząc do wywołania efektu selektywnej fototermolizy – polegającej na termicznym podgrzaniu macierzy włosa. Podgrzana macierz zostaje uszkodzona, natomiast dzięki efektowi selektywnej fototermolizy naskórek i otaczające tkanki pozostają bezpieczne. Laser przeznaczony jest do terapii hirsutyzmu oraz trwałego usuwania owłosienia, również przy problemie zapalenia mieszków włosowych.
Na dzień przed zabiegiem w okolicach, w których zostanie przeprowadzona procedura, należy usunąć owłosienie przy pomocy maszynki. Niewskazane jest korzystanie z metod mechanicznych (depilator, pęseta) – lub chemicznych (np. wosk).
W miejscach poddawanych zabiegowi nie należy stosować kosmetyków mogących powodować lokalne podrażnienia skóry, np. antyperspirant.
Jeżeli skóra w danym miejscu jest sucha, podrażniona – na kilka dni przed zabiegiem należy miejscowo nakładać kremy i maści kojące. Bardzo ważne jest, by nie zawierały one żadnych składników fotouczulających.
Po wykonanym zabiegu miejscowo może pojawić się zaczerwienienie i podrażnienie, które w większości przypadków ustępuje po 24 godzinach od przeprowadzenia procedury. Kluczowe dla skuteczności terapii jest regularne wykonywanie powtórzeń, zgodnie z indywidualnymi zaleceniami.
Efekty zabiegowe zależne są od regularności powtórzeń, gospodarki hormonalnej Pacjenta, dotychczas stosowanych metod usuwania owłosienia, zwłaszcza depilacji chemicznej.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
- stany zapalne skóry
- opryszczka
- opryszczka narządów płciowych (ważne w przypadku depilacji okolic bikini)
- depilacja woskiem, pęsetą do 4 tygodni przed zabiegiem
- choroba nowotworowa
- pacjent po radioterapii
- leki oraz suplementy zwiększające wrażliwość na światło (pokrzywa, nagietek, skrzyp)
- bliznowiec w obszarze leczenia
- bielactwo lub łuszczyca
- nadwrażliwość na światło
- intensywne kąpiele słoneczne lub solarium w ciągu ostatnich 2 tygodni
- izotretynoina (w ciągu ostatnich 3-6 miesiącach)
- tretinoina (w ciągu ostatnich 2 tygodni)
- zażywanie leków fotouczulających
- ciąża
- cukrzyca
- rozrusznik serca
Opinie pacjentów
Pacjentką Pani Dr Beaty jestem od stycznia bieżącego roku. Jestem bardzo zadowolona z zabiegów laserem Palomar Lux 1540, który niweluje, redukuje i likwiduje przebarwienia mojej powypadkowej blizny. Pani Dr Beata jest osobą otwartą i ciepłą.
Monika Głowacka
źródło: ZnanyLekarz.pl
Od niedawna jestem pacjentką doktor Beaty Dethloff i mogę szczerze ją szczerze polecić. Strasznie bałam się zabiegów, że będę wyglądać jakbym coś robiła z twarzą, ale wyglądam super. Bardzo naturalnie, po prostu młodziej!
Agnieszka
źródło: ZnanyLekarz.pl