Technologia wykorzystuje laser frakcyjny, nieablacyjny, wyposażony w diodę laserową. Długość światła laserowego to 1470nm, a maksymalna moc wyjściowa 2W. Zabieg przeznaczony jest do nieablacyjnego resurfacingu skóry. Laser działa na zasadzie „dziurkowania” skóry za pomocą sfokusowanej wiązki laserowej, co w konsekwencji prowadzi do regeneracji i przebudowy skóry. Punkty są równomiernie rozmieszczone z możliwością dostosowania odległości między nimi od 0,8 do 4mm. Energia dostarczana do skóry w jednym punkcie może być regulowana od 10mJ do 50mJ. Technologia ta pozwala na pracę na dużych obszarach zabiegowych, ale również umożliwia dostosowanie wypełnienia okna zabiegowego do okolic mniejszych i trudnodostępnych (np. okolica oczu). Procedura nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.
Laser działa na skórę z niedoskonałościami poprzez skupienie światła na głębszych warstwach skóry, aby rozbić, uszkodzić tkankę bliznowatą bez czasu rekonwalescencji w odróżnieniu do procedur bardziej agresywnych, np. laserów ablacyjnych. Uszkodzenie termiczne, skierowane na tkankę i główny chromofor – wodę, która wydala ciepło, jest źródłem i najprawdopodobniej indukuje odpowiedź zapalną z podwyższoną regulacją cytokin i proliferacją fibroblastów.
Dla Rozwoju Mazowsza. Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.