Makijaż permanentny

Czas zabiegu:
30-180 minut
Liczba powtórzeń
1 zabieg + ewentualnie korekta (po 6-8 tyg.)+ odświeżenie (11-12 m-cy)
Cena
od 150 do 1100 PLN

Opis zabiegu makijażu permanentnego

Trwały makijaż permanentny jest zabiegiem wprowadzania śródskórnie barwnika celem korekty kształtu i koloru ust, brwi oraz kresek górnych i dolnych w linii rzęs, a także rekonstrukcji włosów skóry głowy. Trwałość makijażu zależy do typu cery jej kolorytu oraz tego jaki pigment i techniki zostaną zastosowane podczas zabiegu. Używane pigmenty włoskiej firmy Biotek nie uczulają i są cenione na całym świecie. Trwałość makijażu permanentnego ze względu na powyższe czynniki może się zatem wahać do 3 do 5 lat.

Dlatego zabieg należy co jakiś czas powtarzać. Jedni klienci będą musieli zrobić to już po roku, a inni dopiero po dwóch, a nawet trzech latach. Wynika to z tego, że pigment stopniowo wchłania się w skórę, co jest związane z naturalnymi zmianami fizjologicznymi skóry. Wraz z biegiem czasu struktura skóry ulega zmianie podobnie jak rysy twarzy.

Wskazania:

 • ubytki lub rzadkie brwi
 • asymetria lub jasne brwi
 • asymetria lub jasne usta
 • zmiana kształtu brwi lub ust
 • chęć podkreślenia oka lub ust przez wzmocnienie koloru
 • łysienie

Przeciwwskazania:

 • Ciążą i karmienie piersi
 • Cukrzyca
 • Problemy z krzepliwością krwi
 • Nowotwór (potrzebna zgoda lekarza)
 • Trądzik ropowiczy
 • Bielactwo (potrzebna zgoda lekarza)
 • Świeża opalenizna
 • Kuracje sterydowe
 • Hemofilia
 • Czynna opryszczka
 • Anomalie skórne w strefie pigmentowanej (znamiona i plamy)
 • Świeże blizny
 • Choroby zakaźne (żółtaczka, AIDS)

Jak wygląda zabieg?

Do wykonania makijażu używamy najnowszej generacji sprzętu. Pracujemy na jednej z najlepszy na rynku maszynie Mini Royal. Do pigmentacji skóry używamy najlepszych i najdroższych obecnie pigmentów włoskiej firmy Biotec Italia. Zabieg poprzedzony jest miejscowym znieczuleniem.

Efekty zabiegu:

Symetryczny, ładnie podkreślony kształt i kolor ust, brwi i rzęs lub kresek dolnych i górnych. Makijaż permanentny podkreśla walory i tuszuje mankamenty urody. Możemy pozyskać brwi, których nie było lub imitować włosy na skórze głowy.

Makijaż permanentny brwi

Metoda cienia OMBRE

Jest to zabieg, wykonywany specjalną maszyną do makijażu permanentnego za pomocą sterylnych jednorazowych igieł.

W metodzie cienia ombre (czasami nazywany efekt henny, pudrowe brwi, kaszmirowe brwi) pigmentacja jest wykonana na całej powierzchni łuku brwiowego o różnym nasyceniu kolorystycznym.

Metoda ta jest przeznaczona dla Pań, które chcą mieć ładnie pokreślony łuk brwiowy bez mocno zarysowanej linii. Skierowana do osób, które na co dzień malują brwi cieniami i chcą uzyskać podobny trwały efekt.

  

Metoda włoskowa

Jest to zabieg, wykonywany specjalną maszyną do makijażu permanentnego za pomocą sterylnych jednorazowych igieł. Zabieg polega na wyrysowaniu pojedynczych włosków i jest to alternatywna metoda do microblading .

Metoda włoskowa wykonana maszyną utrzymuje się nieco dłużej i efekt po wygojeniu jest nieco bardziej mocniejszy od metody microblading. Efekt po wygojeniu do złudzenia przypomina naturalną brew.

Przeznaczone dla Pań, które oczekują ładnie, ale zarazem bardzo naturalnie zarysowanej linii łuku brwi. Skierowana do osób, które mają bardzo duże ubytki w brwiach i na co dzień się nie malują bądź wykonują delikatny makijaż.

 

Metoda włoskowa + cień

Jest to zabieg, wykonywany specjalną maszyną do makijażu permanentnego za pomocą sterylnych jednorazowych igieł. Zabieg polega na wyrysowaniu pojedynczych włosków, a powierzchnia między nimi jest pokrywana lekkim cieniem.

Przeznaczone dla Pań, które oczekują regularnej linii łuku brwiowego, ale zarazem wyglądającej bardzo naturalnie.

Efekt po wygojeniu do złudzenia przypomina naturalną brew. Skierowana do osób, które chcą mieć ładnie zaznaczony łuk brwiowy lub mają bardzo duże ubytki w brwiach.

 

Metoda STARBROWS – autorska metoda Jonatana Kilczewskiego

Zabieg wykonywany specjalną maszyną do makijażu permanentnego za pomocą sterylnych jednorazowych igieł. Jest to autorska metoda pigmentacji Jonatana Kilczewskiego (jedynego Polaka i drugiego Europejczyka, który uzyskał dyplom Amerykańskiej Akademii Mikropigmentacji). Jonatan, wykonując na co dzień zabiegi wielu gwiazdom i osobom ze świata polityki, borykał się z problemem gojenia brwi. Jest to proces, który wygląda nieestetycznie ze względu na strupy, a te znikają dopiero po tygodniu. Z tego powodu wiele osób nie decydowało się na makijaż permanentny brwi. Dlatego też Jonatan przez rok testował i dopracowywał technikę, która praktycznie nie ma widocznego procesu gojenia. Korzystając z doświadczenia w pigmentacji medycznej, klasycznym makijażu permanentnym oraz licznych szkoleń w Polsce i za granicą opracował nowatorską technikę STARBROWS. Można ją stosować zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. STARBROWS pozwala wykonać brwi delikatne i naturalne, ale również mocno nasycone. Jest to niewątpliwie przełom w dziedzinie makijażu permanentnego.

  

Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego brwi?

Zabieg (trwa od 1,5h do 2,5h), na początku projektujemy kształt Twoich brwi w oparciu o budowę łuku brwiowego, rozstaw oczu, kształt twarzy oraz wiele innych czynników. Następnie wybieramy pigment. Po ustaleniu kształtu oraz pigmentu, zostaniesz miejscowo znieczulona. Nowe brwi są początkowo ciemniejsze, ale bez obaw – po 2-3 tygodniach nabiorą właściwego koloru. Od 4-6 tygodni po pierwszej wizycie można wykonać korektę. Nie zawsze jest to konieczne, niemniej może okazać się pomocne, ponieważ po pierwszej pigmentacji pozostaje ok. 40 do 60 % barwnika.

Jak długo się utrzymuje?

Efekt utrzymuje się od 18 do 36 miesięcy.

Czy zabieg jest bolesny?

Przed rozpoczęciem zabiegu, miejsce pokrywane jest znieczuleniem w celu zmniejszenia bólu, następnie stosowany jest płynny anestetyk. Mimo to możesz odczuwać lekki dyskomfort podczas wykonywania zabiegu.

Jak się przygotować do zabiegu?

Minimum 24 godziny przed zabiegiem:

 • nie wolno spożywać alkoholu, narkotyków ani środków pobudzających
 • nie pić mocnej kawy, herbaty ani napojów z kofeiną
 • nie zażywać aspiryny lub innych leków rozrzedzających krew (Jeśli są to leki przepisane przez lekarza do stałego stosowania, proszę poinformować o tym linergistę, w momencie zapisywania się na zabieg)

Minimum 3 tygodnie przed zabiegiem:

 • używanie odżywki do rzęs (odstawienie min 3 tygodnie przed pigmentacja), sztuczne rzęsy (konieczność zdjęcia 1 tydzień przed pigmentacją)
 • nie wykonywać zabiegów typu: peeling, kwasy, bądź innych zabiegów złuszczających naskórek
 • w przypadku przyjmowania antybiotyku, zabieg może być wykonany minimum 3 tygodnie od przyjęcia ostatniej dawki leku
 • nie opalać się intensywnie, szczególnie w solarium

Makijaż permanentny oczu

Kreska dekoracyjna – Eyeliner

Makijaż permanentny oczu można wykonać z zastosowaniem różnorakich stylów i barw, od delikatnego naturalnego podkreślenia linii rzęs po wyrazistą kreskę – wybór należy do Ciebie! Niektórzy ludzie uważają, iż najlepszym rozwiązaniem jest wyeksponowanie zarówno górnej jak i dolnej linii rzęs, inni zaś są zdania, że najodpowiedniejsze jest podkreślenie wyłącznie górnej albo dolnej linii rzęs. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, będziesz budzić się, brać prysznic, ćwiczyć, pracować, pływać i kłaść się spać, zawsze wyglądając perfekcyjnie. Makijaż permanentny oczu spowoduje podkreślenie oczu bez potrzeby codziennego wykonywania makijażu! Nigdy więcej ścierającego się lub rozmazanego eyelinera w ciągu dnia oraz koniec ze zmartwieniami podczas uczestniczenia w zajęciach sportowych. Zabieg jest przeznaczony Paniom,  które chcą mieć na co dzień perfekcyjną kreskę  w postaci idealnie wyrysowanej linii podkreślającej i „optycznie otwierającej” oko.

Kreska dekoracyjna – Ombre

Kreska rozcieniowana, czyli eyeliner z efektem lekkiego cienia efektownie podkreśli Twoje oczy i zapewni im zmysłową oprawę.

Kreska w linii rzęs

Makijaż permanentny oczu można wykonać z zastosowaniem różnorakich stylów i barw, od delikatnego naturalnego podkreślenia linii rzęs po wyrazistą kreskę – wybór należy do Ciebie! Niektórzy ludzie uważają, że najlepszym rozwiązaniem jest wyeksponowanie zarówno górnej jak i dolnej linii rzęs, inni zaś są zdania, że najodpowiedniejsze jest podkreślenie wyłącznie górnej albo dolnej linii rzęs. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, będziesz budzić się, brać prysznic, ćwiczyć, pracować, pływać i kłaść się spać, zawsze wyglądając perfekcyjnie. Makijaż permanentny oczu (w linii rzęs) spowoduje zagęszczenie rzęs bez potrzeby codziennego wykonywania makijażu! Twoje rzęsy będą wydawać się grubsze, a oko bardziej podkreślone. Skierowana do osób, które na co dzień się nie malują bądź wykonują delikatny makijaż. Trwa od 0,5h do 1 h.

Smoky eyes

Makijaż permanentny oczu można wykonać z zastosowaniem różnorakich stylów i barw, od delikatnego naturalnego podkreślenia linii rzęs po wyrazistą kreskę – wybór należy do Ciebie! Niektórzy ludzie uważają, że najlepszym rozwiązaniem jest wyeksponowanie zarówno górnej jak i dolnej linii rzęs, inni zaś są zdania, iż najodpowiedniejsze jest podkreślenie wyłącznie górnej albo dolnej linii rzęs. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, będziesz budzić się, brać prysznic, ćwiczyć, pracować, pływać i kłaść się spać, zawsze wyglądając perfekcyjnie. Makijaż permanentny oczu – smoky eyes to nigdy więcej ścierającego się lub rozmazanego eyelinera w ciągu dnia albo kruszącego się cienia do powiek oraz koniec ze zmartwieniami podczas uczestniczenia w zajęciach sportowych. Możesz także zdecydować się na delikatny cień nad kreską lub na mocne podkreślenie oka. Linergista doradzi, czy wzór jest odpowiedni pod kątem wieku i stylu do wykonania zabiegu kosmetyki permanentnej oczu. Trwa od 1,5h do 2,5h.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg  (trwa od 30min do 2,5h), na początku projektujemy kształt Twoich kresek, w oparciu o budowę powieki, rozstaw oczu, kształt twarzy oraz wiele innych czynników. Następnie wybieramy pigment. Po ustaleniu kształtu oraz pigmentu, zostaniesz miejscowo znieczulona. Po zabiegu będziesz mogła cieszyć się idealnymi kreskami bez potrzeby izolowania się od świata. Co prawda, kreski  początkowo są ciemniejsze, ale bez obaw – po 2-3 tygodniach nabiorą właściwego koloru.

Od 4-6 tygodni po pierwszej wizycie można wykonać korektę. Nie zawsze jest to konieczne, niemniej może okazać się pomocne, ponieważ po pierwszej pigmentacji pozostaje ok. 40 do 60 % barwnika.

Makijaż permanentny oczu: Jak długo się utrzymuje?

Efekt utrzymuje się od 18 do 36 miesięcy.

Czy zabieg jest bolesny?

Przed rozpoczęciem zabiegu, miejsce pokrywane jest znieczuleniem w celu zmniejszenia bólu, następnie stosowany jest płynny anestetyk.  Mimo to, możesz odczuwać lekki dyskomfort podczas wykonywania zabiegu.

Jak się przygotować do zabiegu?

Minimum 24 godziny przed zabiegiem:

 • nie wolno spożywać alkoholu, narkotyków ani środków pobudzających
 • nie pić mocnej kawy, herbaty ani napojów z kofeiną
 • nie zażywać aspiryny lub innych leków rozrzedzających krew (Jeśli są to leki przepisane przez lekarza do stałego stosowania, proszę poinformować o tym linergistę, w momencie zapisywania się na zabieg)

Minimum 3 tygodnie przed zabiegiem:

 • używanie odżywki do rzęs (odstawienie min 3 tygodnie przed pigmentacja), sztuczne rzęsy (konieczność zdjęcia 1 tydzień przed pigmentacją)
 • nie wykonywać zabiegów typu: peeling, kwasy, bądź innych zabiegów złuszczających naskórek
 • w przypadku przyjmowania antybiotyku, zabieg może być wykonany minimum 3 tygodnie od przyjęcia ostatniej dawki leku
 • nie opalać się intensywnie, szczególnie w solarium

Makijaż permanentny skóry głowy

 

(Scalp Micro Pigmentation – SMP, Hair Follicle Simulation – HFS) – to innowacyjny, niechirurgiczny zabieg umożliwiający zakamuflowanie szerokiej gamy problemów związanych z łysieniem (łysiny czy blizn), za pomocą wykonania imitacji krótko ostrzyżonych włosów czy zagęszczania optycznie długich włosów (eliminowanie prześwitów). Metoda ta polecana jest mężczyznom i kobietom, borykającym się z problemem łysienia: całkowitym łysieniem, łysieniem plackowatym, androgenowym, telogenowym, anagenowym czy bliznowaciejącym. Polega na wprowadzeniu w warstwę skóry, indywidualnie dobranych do koloru włosów klienta pigmentów.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg rekonstrukcji linii włosów, wypełnienia łysiejących obszarów, zagęszczenia obszarów o przerzedzonym owłosieniu, kamuflażu przebarwień bądź blizn, podzielony jest przeważnie na dwie sesje, z których każda trwa od 1 do 2 godzin.

Pod koniec ostatniej sesji osiąga się spektakularny efekt naturalnego wyglądu.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Pigment utrzymuje się w skórze przez okres ok. 1,5 roku. Po tym czasie zalecane jest wykonanie odświeżenia pigmentacji.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg wykonywany jest po wcześniejszym podaniu znieczulenia miejscowego. Możliwe jest odczuwanie lekkiego dyskomfortu.

Jak się przygotować do zabiegu?

Minimum 24 godziny przed zabiegiem:

 • nie wolno spożywać alkoholu, narkotyków ani środków pobudzających
 • nie pić mocnej kawy, herbaty ani napojów z kofeiną
 • nie zażywać aspiryny lub innych leków rozrzedzających krew (jeśli są to leki przepisane przez lekarza do stałego stosowania, proszę poinformować o tym linergistę, w momencie zapisywania się na zabieg).

Minimum 3 tygodnie przed zabiegiem:

 • nie wykonywać zabiegów typu: peeling, kwasy, bądź innych zabiegów złuszczających naskórek
 • w przypadku przyjmowania antybiotyku, zabieg może być wykonany minimum 3 tygodnie od przyjęcia ostatniej dawki leku
 • nie opalać się intensywnie, szczególnie w solarium.

Przeciwwskazania:

 • ciążą i karmienie piersią
 • cukrzyca
 • problemy z krzepliwością krwi
 • nowotwór (potrzebna zgoda lekarza)
 • trądzik ropowiczy
 • bielactwo (potrzebna zgoda lekarza)
 • świeża opalenizna
 • kuracje sterydowe
 • hemofilia
 • czynna opryszczka
 • anomalie skórne w strefie pigmentowanej, stany zapalne skóry
 • świeże blizny
 • choroby zakaźne (żółtaczka, AIDS)
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • zażywanie leków rozrzedzających krew
 • nadwrażliwość na stosowane pigmenty

Jak postępować po zabiegu?

Miejsce pozabiegowe może być delikatnie podrażnione lub obrzęknięte, aczkolwiek objawy te szybko ustępują.

Warto stosować wtedy kremy pielęgnująco-łagodzące, np. zawierające Panthenol.

Zalecane jest, aby unikać podrażnień, ekspozycji na promieniowanie UV, a także długich kąpieli, chlorowanej wody, sauny oraz ekspozycji na ujemną temperaturę.

Cennik

BRWI

 • metoda cienia ombre – 900zł (korekta 290zł, odświeżenie 750zł)*
 • metoda włoskowa – 900zł (korekta 290zł, odświeżenie 750zł)*
 • metoda włoskowa + cień – 900zł (korekta 290zł, odświeżenie 750zł)*
 • metoda starbrows – 900zł (korekta 290zł, odświeżenie 750zł)*

OCZY

 • kreska w linii rzęs dolna – 400zł (korekta 100zł, odświeżenie 300zł)*
 • kreska w linii rzęs górna – 500zł (korekta 100zł, odświeżenie 400zł)*
 • kreska dekoracyjna górna (eyeliner) – 700zł (korekta 190zł, odświeżenie 500zł)*
 • kreska dekoracyjna górna ombre – 800zł (korekta 190zł, odświeżenie 550zł)*
 • smokey eye – 900zł (korekta 190zł, odświeżenie 600zł)*

WŁOSY

 • technika włosa krótko ostrzyżonego (10 cmubytku) – 590zł
 • technika włosa długiego (10 cmubytku) – 690zł

ZAROST

 • technika włosa krótko ostrzyżonego (10 cmubytku) – 590zł

USUWANIE STAREGO MAKIJAŻU PERMANENTNEGO

 • remover  (za jeden obszar) – od 150zł

 *Korekta jest wykonywana od 6 do 8 tygodni, po pierwszym zabiegu. Jest nieobowiązkowa i wielu przypadkach nie potrzebna. Odświeżenie jest to ponowienie zabiegu, po 11 do 12 miesięcy od pierwszego zabiegu w celu podtrzymania efektu. Odświeżenie jest wykonywane tylko wtedy, gdy została wykonana korekta po zabiegu.

Przy poprawkach po zabiegach w innych salonach, potrzebne jest zdjęcie przed.

Opinie pacjentów

Pani Doktor to znakomity specjalista i wspaniały człowiek, niesamowicie ciepła i otwarta osoba. Panią Beatę polecam każdemu i mówię głośno aby skorzystał z jej usług, bo warto. W gabinecie i w towarzystwie Pani doktor czułam się bezpiecznie.
Ula P
źródło: ZnanyLekarz.pl
Po wszystkich zabiegach mogę ocenić Panią Beatkę jako lekarza, który upiększa pacjentkę, odejmuje lat, nadaje takiego naturalnego blasku twarzy jakby wróciło się wypoczętym z dobrych wakacji!
Basia F
źródło: ZnanyLekarz.pl
Zakup nowoczesnych i innowacyjnych urządzeń w celu poszerzenia działalności o nowe usługi i zwiększenie konkurencyjności firmy Beauty Excellence dla Beata Misztal-Dethloff Beauty Excellence. Wartość projektu 912 044,08. Wartość dofinansowania projektu na kwotę: 456 022,04zł.
Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.


Dla Rozwoju Mazowsza. Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.