Biostymulatory tkankowe wykorzystujemy do wypełnienia ubytków podskórnych i zmarszczek. Ich oryginalność polega na składzie. Do ich głównych składników mogą należeć kwas polimlekowy, który stosujemy w profilaktyce starzenia czy hydroksyapatyt wapnia – identyczny z tym, jaki występuje w ludzkich kościach i zębach. Zabiegi z wykorzystaniem biostymulatorów zwiększają gęstość skóry, poprawiają jej strukturę, jednak bez nadmiernego dodawania objętości. Różni się od kwasu hialuronowego mniejszym obrzękiem po zabiegu oraz trwałością. Efekt utrzymuje się nawet do 2-óch lat.
W pierwszej kolejności znieczulamy miejscowo obszar zabiegowy. Sama procedura polega na głębokim podaniu preparatu na bazie kwasu polimlekowego, gdy jest potrzebna odbudowa tkanek podskórnych. Jeżeli chcemy ujędrnić skórę, podajemy preparat śródskórnie. Zabieg zajmuje około 30-60 minut w zależności od obszaru działania.
W przypadku hydroksyapatytu wapnia dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu możliwy jest natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po zabiegu. Gdy cząsteczki CaHA znajdą się już w miejscu przeznaczenia w tkankach tworzą „rusztowanie” wspierające i stymulujące do produkcji nowych tkanek. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna.
Po diagnozie i konsultacji medycznej ustalamy wraz z pacjentem pożądaną ilość zabiegów. Średnio powtarzamy zabieg 2 – 4 krotnie w odstępie 4 – 6 tygodniowym. Minimalny odstęp między kolejnymi zabiegami wynosi 15 dni.
Zaleca się, aby unikać gorących kąpieli i intensywnych ćwiczeń przez 24h godziny oraz ekspozycji na słońce i promienie UV przez 1 tydzień po zabiegu. Podobnie jak w przypadku innych zastrzyków może wystąpić lokalne zaczerwienienie, obrzęk bądź siniaki. W celu uzyskania większej ilości informacji skontaktuj się ze swoim lekarzem medycyny estetycznej.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Dla Rozwoju Mazowsza. Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.