Mezoterapia to śródskórne podawanie niewielkich dawek substancji leczniczych w miejsca, które tego potrzebują. Zabiegi wykonuje lekarz za pomocą odpowiednio dobranego preparatu. W mezoterapii używa się gotowych roztworów, które zawierają substancje rewitalizujące i regenerujące lub osocze bogato płytkowe z krwi pacjenta. Dzięki mezoterapii dochodzi do poprawy metabolizmu komórek, stymulacji fibroblastów, do produkcji kolagenu i elastyny, poprawy mikrokrążenia, prawidłowego odżywienia skóry oraz zwiększenia nawilżenia skóry.
W zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta lekarz dobiera indywidualny koktajl, w którym może być: m. in. kwas hialuronowy o działaniu nawilżającym, kwas polimlekowy, o działaniu silnie regenerującym i zagęszczającym zwiotczałą skórę, witaminy, oligoelementy, aminokwasy, itd. Koktajl ten w sposób widoczny i szybki regeneruje skórę, poprawiając jej elastyczność i jędrność. Zazwyczaj wykonujemy 4-5 zabiegów w odstępach 7-14 dni. Aby utrzymać efekt młodej, zdrowej skóry, kontynuujemy terapię wykonując 1 zabieg co 4 – 6 miesięcy. Po wykonanej procedurze mogą pojawić się drobne wybroczyny i siniaczki, które ustępują do tygodnia.
Dla Rozwoju Mazowsza. Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.